• DSC5433-vyrez.jpg

Domov seniorů Chodov, Donovalská 2222, Praha 4 - Chodov, 149 00

Domov pro seniory Chodov (dále jen DS) nabízí své služby zejména občanům hlavního města Prahy, kteří mají sníženou soběstačnost především z důvodu věku, jejichž situace vyžaduje pravidelnou pomoc jiné fyzické osoby v zařízení sociálních služeb. Služby jsou určené seniorům od 65 let výše. Ve výjimečných a závažně odůvodnitelných případech může být služba poskytována i osobám mladším. Jedná se o Domov běžného typu, proto služby nejsou poskytovány např. osobám, které trpí Alzheimerovou chorobou, závažnými psychiatrickými chorobami, nebo jejichž zdravotní stav vyžaduje poskytování péče ve zdravotnickém zařízení.

Domov pro seniory Chodov (dále jen DS) nabízí své služby zejména občanům hlavního města Prahy, kteří mají sníženou soběstačnost především z důvodu věku, jejichž situace vyžaduje pravidelnou pomoc jiné fyzické osoby v zařízení sociálních služeb. Služby jsou určené seniorům od 65 let výše. Ve výjimečných a závažně odůvodnitelných případech může být služba poskytována i osobám mladším. Jedná se o Domov běžného typu, proto služby nejsou poskytovány např. osobám, které trpí Alzheimerovou chorobou, závažnými psychiatrickými chorobami, nebo jejichž zdravotní stav vyžaduje poskytování péče ve zdravotnickém zařízení.

Poslání DS 

je prostřednictvím pobytové služby zabezpečit seniorům bezpečné a příjemné prostředí s odbornou péčí, které se bude co nejvíce podobat jejich přirozenému prostředí, ve kterém z důvodu snížené soběstačnosti, pro vysoký věk, sociální důvody a změny ve zdravotním stavu nemohou nadále zůstat.

 

  • podpora a pomoc v soběstačnosti;
  • práce s klienty dle jejich individuálních potřeb;
  • podpora při navazování nových kontaktů a zároveň při udržení si kontaktů stávajících;
  • aktivní trávení volného času;
  • podpora při adaptačním procesu;
  • pomoc při vyřizování úředních záležitostí;
  • zkvalitňování prostředí DS.

 

Domov je tvořen jednotlivými propojenými budovami, které díky svému rozmístění tvoří krásné a prostorné atrium. Atrium je zčásti zastřešené a k odpočinku mohou sloužit lavičky a dřevěný altánek. Na tyto budovy navazuje další nověji přistavená budova, při které se rozprostírá velká zahrada. Celý komplex je bezbariérový.

Pro lepší orientaci jsou jednotlivé budovy označeny písmeny A, B a D. Celková kapacita Domova je 260 míst, jedná se o 100 jednolůžkových, 53 dvoulůžkových a 18 třílůžkových pokojů.

Každý pokoj je vybaven polohovacím lůžkem s lůžkovinami, pojízdným nočním stolkem, jídelním stolem s židlí nebo křeslem, skříní a signalizačním zařízením. Každý pokoj má vlastní sociální zařízení, tj. WC a umyvadlo. Na jednotlivých odděleních jsou k dispozici společné koupelny s vanou a sprchou. Na úseku D jsou sprchy navíc součástí jednotlivých pokojů. Všechny pokoje mají svůj balkon. Na každém patře je společenská místnost s velkoplošnou televizí s odpočinkovým posezením, kde mohou klienti trávit svůj volný čas nebo se věnovat různým aktivitám, které připravují a koordinují aktivizační pracovnice Domova. Každé patro má společnou kuchyňku, která je klientům k dispozici v případě jejich zájmu. K podávání jídla slouží na každém oddělení malá jídelna. Pravidelné praní zajišťuje prádelna Domova.

Ve společných prostorách DS se nachází společenská hala s velkoplošnou televizí a bufetem, ve kterém je možno se v průběhu dne občerstvit. Vedle haly je společná knihovna s knihami nejrůznějších žánrů. V Domově je také společenský sál s vyvýšeným pódiem, kde se promítají filmy, konají se zde různá vystoupení a koncerty. K soukromým rodinným oslavám je pak možné využít i malou zasedací místnost v přízemí budovy B. Dále je zde společná jídelna, která je rozdělena na příjemné jídelní koutky. Ve společných prostorách máme zřízenou kapli, kde jeden den v týdnu probíhá mše nebo čtení z bible. Na prostor kaple navazuje reminiscenční koutek. V Domově se nachází několik odpočinkových koutků s  kávovary a také masážním křeslem, které slouží jak pro klienty, tak pro jejich blízké. Pro naše klienty zde máme ordinaci praktické lékařky a ordinaci pro externí odborné lékaře, kteří do Domova pravidelně docházejí. V současné době do Domova dochází psychiatr, neurolog, ortoped, urolog, ORL lékař a kožní lékař. V zařízení je též možné navštívit ambulanci bolesti. Na doporučení praktického lékaře DS je klientům poskytována rehabilitace. Součástí Domova je taktéž cukrárna, která je přístupná jak našim klientům a jejich blízkým, tak široké veřejnosti (samostatný vchod). Klienti dále mohou využívat služeb kadeřnictví, manikúry a pedikúry.

V Domově je klientům zajištěno celodenní stravování ve formě snídaně, obědu a večeře. Kromě ubytování, stravy a nepřetržité podpory a péče, kterou zajišťují pracovníci v sociálních službách a registrované zdravotní sestry, zajišťujeme našim klientům pomoc při uplatňování práv a oprávněných zájmů, zprostředkování kontaktů se společenským prostředím a podporu při adaptaci v Domově. V nabídce Domova je další výběr fakultativních činností, které jsou zpoplatněny, např. kopírování písemností, tisk fotografií, zajištění poštovních a peněžních služeb na poště, hydromasáž, parafínové zábaly, zapůjčení kompenzačních pomůcek, obstarání nákupu a jiných osobních záležitostí, apod.

 

Joomla templates by a4joomla