• DSC5433-vyrez.jpg
RYBKA, poskytovatel sociální péče, Tovární 122, Neratovice, 27711

Rybka, poskytovatel sociálních služeb, je příspěvková organizace zřízená Středočeským krajem. RYBKA poskytuje službu domov pro osoby se zdravotním postižením a službu chráněné bydlení.

Domov pro osoby se zdravotním postižením

Službu domov pro osoby se zdravotním postižením RYBKA poskytuje na adrese Tovární 122, 277 11 Neratovice. Zařízení se nachází v dosahu centra města, v opravené vile z konce 19. století. Je obklopeno rozsáhlou zahradou s travnatými plochami a vzrostlými stromy. Domov má celkovou kapacitu 30 klientů. Jednotlivá podlaží objektu jsou propojena lůžkovým výtahem. Prostory určené pro klienty umožňují pobyt a pohyb klientů na invalidních vozících.

Chráněné bydlení

Službu chráněné bydlení poskytuje RYBKA v ulici U Luk v Neratovicích a ve Štechově ulici v Libiši. Chráněné bydlení U Luk je určeno pro 7 osob. Je vybudováno jako bezbariérové. Chráněné bydlení Libiš je určeno pro 5 osob. Celková kapacita chráněných bydlení je v současné době zcela zaplněna.

Poslání

Posláním RYBKY je:

  • vytvořit lidem s mentálním a fyzickým postižením možnost žít v přirozeném prostředí při zachování jejich důstojnosti a svobodné volby
  • podporovat je v udržování sociálních vazeb (rodina, přátelé, okolní svět), ve všech činnostech "normálního" života

Druh služby

V souladu se zákonem o sociálních službách má poskytovatel sociálních služeb RYBKA registrovány a poskytuje tyto služby - domov pro osoby se zdravotním postižením a chráněné bydlení.

Forma poskytování sociálních služeb

Klientům je služba poskytována celoročně v nepřetržitém provozu.

Cílové skupiny klientů

Služby v domově pro osoby se zdravotním postižením poskytuje RYBKA osobám s kombinovaným postižením, osobám s mentálním postižením, osobám s tělesným postižením.

Služby v domově pro osoby se zdravotním postižením jsou určeny pro chlapce a dívky, muže a ženy v této věkové struktuře: starší děti (11 – 15 let), dorost (16 – 18 let), mladí dospělí (19 – 26 let), dospělí (27 – 64 let).

Služby v chráněném bydlení RYBKA poskytuje  osobám s mentálním postižením, osobám s tělesným postižením a osobám se zdravotním postižením.

Služby v chráněném bydlení jsou určeny pro muže a ženy v této věkové struktuře: mladí dospělí (19 – 26 let), dospělí (27 – 64 let).

Služby není poskytována  osobám s psychiatrickým onemocněním a osobám závislým na návykových látkách.

Podpora samostatného bydlení

Od 1.4.2014 poskytuje RYBKA další sociální službu podpora samostatného bydlení o kapacitě 2 klientů na adrese Kojetická ul., Neratovice. Jedná se o terénní službu.

Joomla templates by a4joomla